ZAKŁAD FAURECIA AKCESORIA (TRIM)
Produkcja w Fabryce Akcesoriów (TRIM) została uruchomiona w 2003 roku i związana jest z produkcją zagłówków i podłokietników. Dziś fabryka może poszczycić się unikalnym 15-letnim doświadczeniem w produkcji zagłówków w technologii tradycyjnej i in-situ.
ZAKŁAD FAURECIA FRAMES
Zakład Frames w Wałbrzychu został uruchomiony w 2002 roku, zaledwie kilka miesięcy po otwarciu Zakładu Mechanizmów w Wałbrzychu. Produkowane są tu ramy metalowe i stelaże siedzeń. Aż ¾ produkowanych elementów jest później montowana w samochodach marek premium.
ZAKŁAD FAURECIA MECHANIZMY (RECLINERS)
Fabryka powstała w 2001 roku. Zakład zajmuje się produkcją mechanizmów regulacji oparć samochodowych, montowanych z elementów produkowanych na miejscu lub dostarczanych przez firmy zewnętrzne.
ZAKŁAD FAURECIA PNEUMATYKI
Początki Zakładu Pneumatyków w Wałbrzychu wiążą się z przejęciem produkcji systemów masażu, lumbar (systemy podparć lędźwi) oraz podparć pleców i siedzisk od innego producenta z branży motoryzacyjnej w 2011 roku. Od tego czasu, zakład stał się wysoce wyspecjalizowaną jednostką w Grupie Faurecia.
ZAKŁAD FAURECIA MECHANIZMY
Fabryka w Grójcu jest pierwszym zakładem Grupy Faurecia w Polsce. Od samego początku produkowano tu prowadnice, a także stelaże do foteli. Dziś fabryka w Grójcu jest znanym na całym świecie producentem prowadnic samochodowych. W ciągu 20 lat zakład znacznie zwiększył zatrudnienie, stając się jedną z największych firm w regionie. Fabryka dostarcza swoje produkty do około 100 odbiorców na całym świecie. Jej rozwiązania logistyczne są uznawane za wzorcowe dla wielu zakładów produkcyjnych z branży motoryzacyjnej.
ZAKŁAD FAURECIA JELCZ
Fabryka w Jelczu-Laskowicach powstała w 2006 roku. Zajmuje się produkcją pianek poliuretanowych do siedzeń i oparć. Zakład zatrudnia około 400 osób i jest odpowiedzialny za produkcję pianek do samochodów marki Audi, BMW, VW, OPEL, Citroen, Peugeot, Daimler.
ZAKŁAD FAURECIA GORZÓW 1
Faurecia Gorzów S.A to dwa zakłady należące do Dywizji Interior, zatrudniające blisko 2000 osób. Pierwsza fabryka w Gorzowie powstała w 2003 roku i obecnie jest największą pod względem powierzchni w polskiej rodzinie Faurecia. Produkowane są tu deski rozdzielcze, podłokietniki, schowki, konsole środkowe, materiały tapicerskie oraz panele drzwiowe dedykowane największym światowym markom samochodowym.
ZAKŁAD FAURECIA GORZÓW 2
Faurecia Gorzów II to drugi zakład, który powstał w 2012 roku. Jego uruchomienie w Gorzowie Wielkopolskim oparte było na wiedzy i doświadczeniu pracowników pierwszej fabryki.
W zakładzie produkowane są elementy wnętrza samochodów: kompletne panele drzwiowe, deski rozdzielcze, konsole. W zakładzie wprowadzane są nowe usprawnienia, takie jak elektroniczne GAP-y, a tradycyjne tablice są digitalizowane.
ZAKŁAD FAURECIA LEGNICA 2 (DECORATIONS)
Drugi zakład powstał w 2013 r. i mieści się w Gniewomierzu koło Legnicy. Jest pierwszą fabryką w całej Grupie Faurecia, w której wytwarzane są części wyposażenia z prawdziwego drewna, włókna węglowego i aluminium. Produkowane są w nim elementy dekoracyjne, które ozdabiają wnętrza samochodów klasy premium. To właśnie w Gniewomierzu po raz pierwszy w całej Grupie Faurecia zaczęto wykorzystywać prawdziwe drewno, włókno węglowe i aluminium do wytwarzania produktów. Jako część zespołu FIS produkujemy elementy dekoracyjne samochodów klasy premium.
CENTRUM R&D
Drugi Centrum R&D Grupy Siedzeń jest częścią francuskiej grupy Faurecia i funkcjonuje w Polsce już od prawie 20 lat. Pierwsze zespoły inżynierskie rozpoczęły pracę w 2002 roku w Grójcu, a rok później w Wałbrzychu. Wieloletnie doświadczenie i ekspertyza inżynierów sprawiają, że polskie zespoły R&D są partnerem dla wielu jednostek Faurecii na świecie, począwszy od fazy koncepcyjnej, poprzez prototypowanie, walidację, fazę wdrożeniową oraz wsparcie dla produkcji seryjnej. Biorą aktywny udział w pracach projektowych, wykorzystując nowoczesne technologie. Obecnie ta współpraca rozwija się przede wszystkim z Centrami Badawczo-Rozwojowymi ulokowanymi w Brieres i w Caligny we Francji,w Stadthagen (Niemcy), w Troy (USA), w Quarto Barras (Brazylia) i w Szanghaju (Chiny).